Darmowe szkolenia dla organizacji niedochodowych

admin 05.06.2018

Działasz jako wolontariusz? Od dziś możesz otrzymać treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za udział w otrzymanym kursie nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Mimo, że instytucje działające non profit organizują nader interesujące projekty i zatrudniają do nich pełnych energii działaczy, to brak im fachowego przygotowania dotyczącego kierowania organizacją i zadaniami. A na kursy czy studia podyplomowe zwykle nie mają środków.

Szkoleniowcy z Fundacji Training Projects postanowili wolontariuszom pomóc.  Przedstawicieli działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na całkowicie darmowe warsztaty z różnych dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy chętni do samorozwoju  mogą przesłać wniosek o szkolenie pisząc na adres ngo@poczta.onet.pl. 

Rejestrować się mogą działające oficjalnie jednostki, jak i pojedynczy aktywiści społeczni.  Bez względu na status formalny, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednak beneficjenci winni zapewnić miejsce prowadzenia warsztatu – np. ich własna siedziba czy okoliczny dom kultury. 

Jakie tematy szkoleń są dostępne?

kierowanie projektami w organizacji non profit

przywództwo w zespole wolontariuszy – postawa lidera

zespół i efekt synergii

kreatywność w trzecim sektorze

negocjacje ze sponsorami

marketing i promocja organizacji

rozwiązywanie konfliktów w grupie wolontariuszy

prowadzenie prezentacji i przemówień

zarządzanie przez cele 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie składac można bezterminowo. Jednak trenerzy nie obiecują wsparcia rozwojowego w odpowiedzi na każdą prośbę. Decyduje pula dostępnych w danym okresie miejsc i jakość aplikacji. 

- Chcemy dać szansę samorozwoju – wyjaśnia Gerard Sigmundzik, trener w Fundacji. – Liczymy na to, że realizowane przez wolontariuszy kampanie będą bardziej efektywne, nawet w tych niewielkich lokalnych organizacjach. Tam wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są zwykle potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. Niejednokrotnie obserwujemy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie potrafią tych pieniędzy ugryźć. Próbujemy trochę to zmienić.  Tagi:
Losowy

Potwierdzone szkolenia i spotkania

Gorąco zapraszamy Państwa do zakupu dla siebie lub podległych pracowników miejsc w zbliżających się programach rozwojowych: Budowanie Fundamentów na rzecz Efektywnego Zespołu - wyjazdowy cykl weekendowy, obiekt szkoleniowy „Zajazd Napoleoński” w Szklarskiej Porębie, instruktor: Felicja Tajchman Rola Lidera - P

Czytaj więcej...